Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 18 lipiec 2024

Ilość odsłon

Dzisiaj 1938

Wczoraj 36

Tydzień 2033

Miesiąc 4720

Razem 358449

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

 

Przekazujemy Państwu ofertę pomocy psychologiczno – pedagogicznej w okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży (w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej ).

Okres kwarantanny narodowej w czasie ferii zimowych może być trudny dla dzieci i młodzieży, ze względu na liczne ograniczenia, w szczególności dotyczące kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodziezy z terenu naszej poradni.
Warunkiem skorzystania z pomocy jest wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu w sekretariacie PPP pod numerami telefonu : 576 568 768 lub 576658 764
Konsultacja niepełnoletnich uczniów wymaga zgody rodzica/opiekuna prawnego. Młodzież powyżej 18 r. ż może zgłosić się i uczestniczyć w konsultacjach samodzielnie.
Jednoczesnie informujemy, iż istnieje możliwość bezpośrednich spotkań w poradni, rozmów telefonicznych lub wideorozmowy za pośrednictwem Skype’a.
Formuła spotkań będzie uzależniona od odgórnych wytycznych w kwestii bezpieczeństwa i sytuacji epidemiologicznej oraz preferencji ucznia.

Ponadto cały czas funkcjonuje bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
W odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii powstała też poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście”, która rozpoczęła swoją działalność 1.01.2021 r.

Pani Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN prosiła aby poinformować naszych klientow o ofercie przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Poniżej przedstawiamy informację przesłaną przez Panią Annę Ostrowską.
"Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.
Ferie z TVP
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 
Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin
Akcja „Ferie bez nudy” 

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Jako pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej mamy nadzieję, że przedstawiona oferta będzie pomocna w radosnym przeżywaniu czasu ferii zimowych.
Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten czas umożliwi Wam korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.