Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

piątek, 08 grudzień 2023

Ilość odsłon

Dzisiaj 4

Wczoraj 55

Tydzień 216

Miesiąc 275

Razem 339850

SZKOLENIE AWANS ZAWODOWY.

20 stycznia 2020 roku w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie dla nauczycieli dotyczące awansu zawodowego. W szkoleniu zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną uczestniczyło czterdziestu nauczycieli.

Szkolenie dla nauczycieli ze wszystkich szkół i placówek oświatowych z terenu Powiatu drawskiego prowadziła Pani Anna Kiełb pracownik Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie - ekspert MEN ds. awansu zawodowego, wieloletni konsultant ds. rozwoju zawodowego nauczycieli i pomiaru dydaktycznego                    

z doświadczeniem przewodniczenia komisjom kwalifikacyjnym oraz pracy  w komisjach jako ekspert i jako, trener posiadający bogate doświadczenie                  

z zakresu przepisów prawa dotyczącego awansu zawodowego oraz udziału    w postępowaniu komisji dla nauczycieli.

Na szkoleniu uczestnicy zapoznali się z przepisami prawa określającymi wymagania niezbędne do uzyskania stopnia awansu zawodowego oraz z innymi przepisy prawa niezbędnymi w pracy nauczyciela. Mogli zapoznać się z zasadami dobrze opracowanego i przemyślanego planu rozwoju zawodowego , sprawozdania oraz niezbędną dokumentacją potwierdzająca jego realizację gwarantującą uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego.
Dowiedzieli się, jak napisać sprawozdanie, opis i analizę wymagań oraz przygotować się do egzaminu i rozmowy kwalifikacyjnej.

         Zainteresowanie szkoleniem było tak duże,że uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy i zaplanowano kolejny termin.