Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

czwartek, 18 lipiec 2024

Ilość odsłon

Dzisiaj 2347

Wczoraj 36

Tydzień 2442

Miesiąc 5129

Razem 358858

Poradnia wspiera

W pierwszych dniach października 2013 roku odbyły się szkolenia Rad Pedagogicznych przeprowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogogicznej w Drawsku Pomorskim. Szkolenia polegały na wspieraniu szkół w zakresie rozpoznawania możliwości psychofizycznych uczniów, ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz ryzyka specyficznych trudności.

Szkolenie adresowane do szkolnych specjalistów pracujących w szkołach podstawowych i gimnazjach w rejonie działania Poradni dotychczas odbyło się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim oraz w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w tym samym mieście. Zakres przekazywanej wiedzy dotyczył rozpoznawania indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwosci psychofizycznych uczniów, w kontekście realizacji zadań szkolnego specjalisty w zreformowanym systemie pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Wspomaganie rozwoju dzieci jest obecnie podstawowym zadaniem edukacji. Wczesne wykrycie trudności szkolnych umożliwia zaliczenie ucznia do grupy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, co w konsekwencji stanowi punkt wyjścia procesu dostosowania wymagań szkolnych do możliwości rozwojowych dziecka. Chroni je także przed konsekwencjami długotrwałych nieopowodzeń szkolnych.
Wkrótce kolejne szkolenia.