Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

biplogo

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

piątek, 14 czerwiec 2024

Ilość odsłon

Dzisiaj 54

Wczoraj 40

Tydzień 225

Miesiąc 711

Razem 353193

Dziękujemy Pedagogom szkół Powiatu Drawskiego za spotkanie.

25 października 2023 roku w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie w ramach Klubu Pedagoga.

Głównym tematem spotkania było ,,Omówienie współpracy między Poradnią a Placówkami Oświatowymi Powiatu Drawskiego''

Praca szkoły i placówek oświatowych opiera się m.in. na współpracy z wieloma instytucjami. Jest to współpraca ważna, ponieważ na podstawie opinii poradni nauczyciele otrzymują informacje o danym uczniu, potrzebach do dalszej pracy dydaktyczno – wychowawczej, wówczas współpraca ta jest bardziej cenna. Poradnia realizuje zadania poprzez diagnozę, konsultację, terapię, psychoedukację, doradztwo, mediacje i interwencje w środowisku ucznia, działalność profilaktyczną i informacyjną. Wykonywanie wymienionych zadań przez poradnię opiera się na współpracy z rodzicami, nauczycielami oraz innymi poradniami specjalistycznymi i podmiotami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.

 

Spotkanie było okazją do rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń szkolnych specjalistów, którzy w zorganizowany sposób współpracują ze sobą w celu doskonalenia swojej pracy, w szczególności poprzez wymianę

doświadczeń. Spotkanie to zainicjuje cykl zajęć z nauczycielami realizującymi zadania z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej.